All Products
-
Artificial plants for home decor
-
Artificial Big Tree
-
Artificial Tropical Palm Tree
-
Artificial Lanscaping Tree
-
Artificial Foliage Tree
-
Artificial Tree Branches
-
Small Plants
-
Topiary Sculpture
-
Artificial Potted Floor Plants
-
Vertical Greening
-
Real Touch Artificial Flowers
-
Artificial Succulent Plant
-
Artificial Vine Plant
-
GRC Landscaping
-
Artificial Plant Accessories
-
Artificial Olive Tree
-
Green SpiritWe selected Haihong company after a long scouting, higher quality of their products, big attention to details, and high customer care. They always ensured us a prompt support to all our needs. They ensured a very professional service一also with reference to technical requirements to get licenses and to maintenance services at a competitive price. -
Plant HouseGood products quality, prompt delivery, competitive price and strong support for the technical and maintenance do saved the project cost and help us win lots of high reputations from our customer. Now we write this letter to express our sincerely gratitude to HAIHONG, thanks for all the great support and cooperation in the past days.
Keywords [ 200cm artificial landscaping trees ] match 21 Products.
Hot Sale 3.5 Meter Artificial Maple Tree Autumn Leaves Landscaping Tree Faux Maple Trees for Indoor Outdoor Decoration
| Material: | Plastic Or Fiberglass |
|---|---|
| Height: | 3-6m |
| Product Name: | Artificial Maple Tree |
igh Simulation Maple Tree Autumn Leaves Landscaping Tree Faux Maple Trees for Shopping Mall/Resort Decoration
| Material: | Plastic Or Fiberglass |
|---|---|
| Height: | 3-6m |
| Product Name: | Artificial Maple Tree |
Chinese Factory Handmade 200cm Artificial False Aralia Tree For Garden And Theme Park Decoration
| Name: | Artificial False Aralia Tree |
|---|---|
| Material: | Real Wooden Trunk + Plastic Or Fabric Leaves |
| Color: | As Picture Shown |
Silk 2m Faux Palm Plant , Artificial Outdoor Tropical Plants For Decoration
| Name: | Palm Tree |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| Color: | Picture |
No Nursing H150cm Plastic Ficus Tree , Small Artificial Tree durable
| Name: | Mini Ficus Tree |
|---|---|
| Usage: | Decoration |
| Color: | Picture Shown |
Artificial Palm Tree Plants Areca Palm Potted Plant for Outdoor Indoor Decorate Landscape
| Product Name: | Artificial Areca Palm Potted Plant |
|---|---|
| Style: | Modern, Tropical, Minimalist, Classic, Etc. |
| Available Heights: | 120cm ,150cm, 180cm, 200cm |
ODM 200cm Height Artificial Potted Floor Plants Fiddle Ficus
| Product Name: | Artificial Fiddle Ficus |
|---|---|
| Color: | Picture |
| Material: | Plastic |
Fire Retardant 200cm Height Artificial Vine Plant , Fake Vine Leaves Anti Aging
| Material: | Fabric、plastic |
|---|---|
| Color: | Picture |
| Usage: | Decoration |
Large Handmade Artificial Yellow Maple Tree Chinese Maple Trees Faux Japanese Red Maple Tree
| Material: | Plastic Or Fiberglass |
|---|---|
| Height: | 3-6m |
| Product Name: | Artificial Maple Tree |
artificial 3.5-4.5 autumn flame dark red maple tree for wedding hotel shopping mall decoration
| Material: | Plastic Or Fiberglass |
|---|---|
| Height: | 3-6m |
| Product Name: | Artificial Maple Tree |

