All Products
-
Artificial plants for home decor
-
Artificial Big Tree
-
Artificial Tropical Palm Tree
-
Artificial Lanscaping Tree
-
Artificial Foliage Tree
-
Artificial Tree Branches
-
Small Plants
-
Topiary Sculpture
-
Artificial Potted Floor Plants
-
Vertical Greening
-
Real Touch Artificial Flowers
-
Artificial Succulent Plant
-
Artificial Vine Plant
-
GRC Landscaping
-
Artificial Plant Accessories
-
Artificial Olive Tree
-
Green SpiritWe selected Haihong company after a long scouting, higher quality of their products, big attention to details, and high customer care. They always ensured us a prompt support to all our needs. They ensured a very professional service一also with reference to technical requirements to get licenses and to maintenance services at a competitive price. -
Plant HouseGood products quality, prompt delivery, competitive price and strong support for the technical and maintenance do saved the project cost and help us win lots of high reputations from our customer. Now we write this letter to express our sincerely gratitude to HAIHONG, thanks for all the great support and cooperation in the past days.
Keywords [ artificial landscape trees garden decoration ] match 267 Products.
HAIHONG GRC Landscape Construction With Excellent Texture
| Material: | Spray Mortar Fine Surface Layer F Material |
|---|---|
| Technology: | Hand-made |
| Feature: | Eco-friendly Material, Realistic |
Premium Artificial Coconut Palm Trees & Plants - Customizable UV-Resistant Designs | Guangzhou Haihong
| Feature: | Eco-Friendly, Durable, Lightweight, Water Resistant, UV Resistance,High Temperature Resistance |
|---|---|
| Material: | Plastic/silk/fiberglass |
| Height: | 3m-12m |
High-End 6FT Faux Olive Tree Indoor Multi Trunk Black Artificial Tree Olive With Natural Wood Trunk For Home Office Mall Decor
| Advantage: | Anti-UV, Anti-wind,safe,durable |
|---|---|
| Water Resistant: | Yes |
| Use: | Garden.Hotel.Home Decor |
artificial plant manufacturer Customizable Size Lifelike Artificial Silk Olive Tree for Hotel Lobby Decor
| Advantage: | Anti-UV, Anti-wind,safe,durable |
|---|---|
| Water Resistant: | Yes |
| Use: | Garden.Hotel.Home Decor |
Artificial Light Pink Bougainvillea Tree, 47/63/75 inch, UV Resistant Faux Plant for Outdoor & Indoor Decor, Wholesale Fake Flower Tree
| Product Name: | Artificial Bougainvillea Tree |
|---|---|
| Type: | Large Faux Tree / Landscape Artificial Tree |
| Height Size: | 120cm 160cm 190cm |
China Manufacturer Bougainvillea Tree Artificial Plant With white Flower For Home Office Mall Decor
| Product Name: | Artificial Bougainvillea Tree |
|---|---|
| Type: | Large Faux Tree / Landscape Artificial Tree |
| Height Size: | 150cm 180cm |
Large Artificial Tree Decorative PlantWedding Giant Faux Olive Tree For Indoor Decoration Silk Plants Luxurious Mall Decoration
| Material: | Plastic And Fiberglass And Real Wood |
|---|---|
| Product Name: | Artificial Olive Tree |
| Advantage: | Environment-Friendly, Natural Touch Leaf, Anti-UV |
Customized Large Olive Artifical Tree Simulation Indoor Restaurant Decoration
| Material: | Plastic And Fiberglass And Real Wood |
|---|---|
| Product Name: | Artificial Olive Tree |
| Advantage: | Environment-Friendly, Natural Touch Leaf, Anti-UV |
Wholesale 220cm Artificial Bougainvillea Plant - Model B White - Haihong Factory Direct | Realistic Outdoor Decor | Bulk Supply for Landscaping
| Product Name: | Artificial Bougainvillea Tree- White Color |
|---|---|
| Type: | Large Faux Tree / Landscape Artificial Tree |
| Height Size: | 220cm |
Hot Selling Artificial Plant Combining Potted Olive Trees High Quality Ornamental Olive Tree Artificial for Interior Decor
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Placement: | Floor, Indoor, Outdoor |
| Application: | Landscape Decoration, Landscaper, Gardeners, Indoor |

