All Products
-
Artificial plants for home decor
-
Artificial Big Tree
-
Artificial Tropical Palm Tree
-
Artificial Lanscaping Tree
-
Artificial Foliage Tree
-
Artificial Tree Branches
-
Small Plants
-
Topiary Sculpture
-
Artificial Potted Floor Plants
-
Vertical Greening
-
Real Touch Artificial Flowers
-
Artificial Succulent Plant
-
Artificial Vine Plant
-
GRC Landscaping
-
Artificial Plant Accessories
-
Artificial Olive Tree
-
Green SpiritWe selected Haihong company after a long scouting, higher quality of their products, big attention to details, and high customer care. They always ensured us a prompt support to all our needs. They ensured a very professional service一also with reference to technical requirements to get licenses and to maintenance services at a competitive price. -
Plant HouseGood products quality, prompt delivery, competitive price and strong support for the technical and maintenance do saved the project cost and help us win lots of high reputations from our customer. Now we write this letter to express our sincerely gratitude to HAIHONG, thanks for all the great support and cooperation in the past days.
Keywords [ no caring artificial landscape trees ] match 295 Products.
Realistic Flame Retardant H200cm Artificial Maple Plant Good Looking
| Name: | Maple Tree |
|---|---|
| Usage: | Decoration |
| Color: | Picture Shown |
300cm Tall Artificial Traveller Palm Landscap Trees Potted Plant Landing Bonsai Bird Of Paradise
| Name: | Traveller Palm |
|---|---|
| Item: | 339304 |
| Height: | 300cm Tall |
Plant Sakura Real Touch Artificial Flowers Fabric Chinese Style Landscaping Tree
| Name: | Sakura |
|---|---|
| Item No.: | 5K4A4636 |
| Material: | Plastic, Fabric |
Hot Sale 3.5 Meter Artificial Maple Tree Autumn Leaves Landscaping Tree Faux Maple Trees for Indoor Outdoor Decoration
| Material: | Plastic Or Fiberglass |
|---|---|
| Height: | 3-6m |
| Product Name: | Artificial Maple Tree |
igh Simulation Maple Tree Autumn Leaves Landscaping Tree Faux Maple Trees for Shopping Mall/Resort Decoration
| Material: | Plastic Or Fiberglass |
|---|---|
| Height: | 3-6m |
| Product Name: | Artificial Maple Tree |
Multi-pole 7ft Artificial Olive Tree - Tall Faux Olive Trees Artificial Indoor - Large Fake Olive Tree Plant for Home Office Living Room Decor
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Foliage Color: | Green |
| Application: | Home, School, Outdoor, Indoor, PARTY, Gift, Wedding |
Artificial Olive Tree Indoor - Realistic Faux Olive Trees Wholesale for Home & Office
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Foliage Color: | Green |
| Application: | Home, School, Outdoor, Indoor, PARTY, Gift, Wedding |
Haihong Artificial Palm Trees UV Resistant Large Fake Tropical Date Palm Tree Coconut Palm for Airport Outdoor Decoration
| Plant Type: | Trees, Artificial Palm Tree, Artificial Tropical Plants |
|---|---|
| Advantage: | UV Retardant; Flame Retardant; 10 YEARS LIFE SPAN |
| Application: | HOTEL RESORTS ,SHOPPING MALLS,RESTAURANTS & BARS, WATER PARKS, AMUSEMENT PARKSRESIDENTIAL SPACES, OFFICE BUILDINGS, EVENT VENUESMUSEUMS & EXHIBITIONS, FILM & THEATER SETS, AIRPORTS ETC. |
HAIHONG Artificial Olive Tree in Pot Fire Retardant Plastic Durable Natural Touch Indoor Plants for Home Decor Indoor
| Features: | /Eco-Friendly / Fire Resistant /High Quality /Durable |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| Placement: | Floor, Indoor, Outdoor |
250cm Plastic Artificial Cherry Blossom Tree Decoration Plant For Reception Center
| Design Style: | Simulation |
|---|---|
| Use:: | Architectural Landscaping |
| Plant Type:: | Tree |

