All Products
-
Artificial plants for home decor
-
Artificial Big Tree
-
Artificial Tropical Palm Tree
-
Artificial Lanscaping Tree
-
Artificial Foliage Tree
-
Artificial Tree Branches
-
Small Plants
-
Topiary Sculpture
-
Artificial Potted Floor Plants
-
Vertical Greening
-
Real Touch Artificial Flowers
-
Artificial Succulent Plant
-
Artificial Vine Plant
-
GRC Landscaping
-
Artificial Plant Accessories
-
Artificial Olive Tree
-
Green SpiritWe selected Haihong company after a long scouting, higher quality of their products, big attention to details, and high customer care. They always ensured us a prompt support to all our needs. They ensured a very professional service一also with reference to technical requirements to get licenses and to maintenance services at a competitive price. -
Plant HouseGood products quality, prompt delivery, competitive price and strong support for the technical and maintenance do saved the project cost and help us win lots of high reputations from our customer. Now we write this letter to express our sincerely gratitude to HAIHONG, thanks for all the great support and cooperation in the past days.
Keywords [ oem artificial landscape trees ] match 100 Products.
Large Artificial Tree Decorative PlantWedding Giant Faux Olive Tree For Indoor Decoration Silk Plants Luxurious Mall Decoration
| Material: | Plastic And Fiberglass And Real Wood |
|---|---|
| Product Name: | Artificial Olive Tree |
| Advantage: | Environment-Friendly, Natural Touch Leaf, Anti-UV |
Customized Large Olive Artifical Tree Simulation Indoor Restaurant Decoration
| Material: | Plastic And Fiberglass And Real Wood |
|---|---|
| Product Name: | Artificial Olive Tree |
| Advantage: | Environment-Friendly, Natural Touch Leaf, Anti-UV |
Artificial Multi-Stem Oak Tree 250cm | Large Faux Tree for Hotel Lobby & Commercial Landscape Decor
| Product Name: | Artificial Oak Tree |
|---|---|
| Type: | Large Faux Tree / Landscape Artificial Tree |
| Height Size: | 250cm (~8.3 Ft) |
Wholesale 220cm Artificial Bougainvillea Plant - Model B White - Haihong Factory Direct | Realistic Outdoor Decor | Bulk Supply for Landscaping
| Product Name: | Artificial Bougainvillea Tree- White Color |
|---|---|
| Type: | Large Faux Tree / Landscape Artificial Tree |
| Height Size: | 220cm |
Artificial Green Oak Tree 160cm 185cm 210cm | Lifelike Faux Oak for Indoor Office & Hotel Decor
| Product Name: | Artificial Oak Tree |
|---|---|
| Type: | Large Faux Tree / Landscape Artificial Tree |
| Height Size: | 160cm 185cm 210cm |
160cm/200cm/ 240cm monstera plant artificial Deliciosa with Dense Foliage
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Foliage Color: | Green |
| Application: | Home, School, Outdoor, Indoor, PARTY, Gift, Wedding |
Artificial White Color Cherry Tree Indoor Wedding Decorative Large Silk Sakura Flower Tree Big Top Quality Cherry Blossom Trees
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Feature: | Eco-Friendly, Durable,Resistant, High Quality |
| Advantage: | Environment-Friendly, High Simulation, Anti-UV |
Wholesale Artificial Plants Suppliers Multi-Stem 7.3ft 8.6ft Faux Fiddle Leaf Fig Tree For Home Living Room Office Decor
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Foliage Color: | Green |
| Application: | Home, School, Outdoor, Indoor, PARTY, Gift, Wedding |
Artificial Plants Factory 160cm Silk Fake Fiddle Leaf Fig Tree For Realistic Home And Office Decoration Custom Sizes Available
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Foliage Color: | Green |
| Application: | Home, School, Outdoor, Indoor, PARTY, Gift, Wedding |
3m-6m LED Lights Artificilal Cherry Flowers Tree Customize Indoor Sakura Faux Decor Tree Big Artifical Blossom Trees for Wedding
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Feature: | Eco-Friendly, Durable,Resistant, High Quality |
| Advantage: | Environment-Friendly, High Simulation, Anti-UV |

